Ideální chlap (ne)existuje!

Ideální chlap (ne)existuje!

Jste singl? Je vám jedno, kolik vám je let a jestli jste singl dobrovolně nebo nedobrovolně? Je vám jedno, jestli jste rozvedená a čekáte na toho pravého na prahu padesátky? Nebo je vám jedno, že jste toho pravého ještě nepotkala vůbec?

 

Podstatné je, že jakmile začnete hledat chlapa, s největší pravděpodobností narazíte na někoho, kdo zapadne do následujícího seznamu:

 

• Týpek bude krásný, ale hned na druhý pohled a pak na každou další otázku bude jasné, že v té krásné hlavě toho moc nemá. A toto není parodie na americký film, ale smutná skutečnost. Z nějakého důvodu se pod jednou adresou téměř nikdy nenachází vysoké IQ a hezká tvář zároveň. (Čest výjimkám.) Buď v tom nebo v tom budete tudíž muset udělat kompromis.

 

• Týpek bude mít dva doktoráty, ale nezvládne nákup v potravinách. Pokud zrovna nebudete členem jeho výzkumného týmu, pravděpodobně nenajdete moc společných témat ke konverzaci. Jemu budou vaši přátelé připadat jako banda nevyzrálých kuřat a vám jeho přátele jeho oživlá sbírka mumií. Jeho pracovna zabere třetinu vašeho bytu. Po celou dobu soužití budete mít přísný zákaz cokoliv z jeho historie geniality sahající do mateřské školky vyhodit a ty manšestráky si nesundá ani po dvaceti letech přemlouvání. Ale věrný vám bude, to zase jo.

 

• Hodně vydělá, ale málo se stará. Lidé šikovní na vydělávání peněz holt nejsou moc šikovní na mezilidské vztahy. Teda vlastně jsou, ale pouze do té míry, pokud jim na hracím plánku jejich úspěchu vyhovuje vaše pozice. Až přestanete plnit produktivní funkci, vyřadí vás z evidence. Pokud vás rovnou nepřesune do tábora nepřátel. Jako vyřazení z evidence budete sice existovat dál, ale pod jeho rozlišovací schopností. Zatímco on se ve své formuli jedna bude vesele řítit k dalšímu vydělanému milionu a další mladé milence, vy zůstanete na prahu domu se dvěma až čtyřmi dětmi, psem, koštětem, velkým zadkem, průkazem správce, skladníka a řidiče.

 

• Je hravý, romantický, nikdy se s ním nenudíte, má milion známých, svět je pro něj jako velké barevné hřiště připravené pro jeho zábavu. No jo, jenže. Po půl roce zjistíte, že vám moc nepřispívá na nájem. Že v restauraci platí pouze útraty pod 200 korun a že se podezřele často vytrácí z domu na jakési partičky kamarádů. Pozornost na chvilinku zbystříte, až mu budete podepisovat ručení na půjčku, ale přes růžové brýle stejně nevidíte pravdu. Po pěti letech, pěti zahraničních dovolených ve vaší režii, množících se podezřelých nedoplatků, dluhů a nocí venku se odvážíte sundat ty růžové brýle. A pak se z toho dostáváte dalších pět let.

 

• Je milý, pozorný, ví, kdy máte svátek, narozeniny, nezapomíná na výročí, ponožky si uklízí, do hospody nechodí, očividně má rád děti, pejsky i rybičky, uvaří a po večerech na vás kouká oddaným pohledem. Ale je s ním tak příšerná nuda! Nemá smysl pro humor, moc nesportuje a ve společnosti (pokud se v nějaké náhodou ocitne) si jej lidé pletou s věšákem na kabáty...

 

 

Mgr. Xénia Paličková Křížová

Zpět na přehled