Prevence a zdraví

Prevence a zdraví

Nemůže za to plíseň?

15.3.2017

Trpíte urputnými bolestmi hlavy nebo vás trápí neustálý hlad? Příčiny mohou být šokující! 

 

Zánět středního ucha

12.3.2017

Do ucha si nevidíme a tak nás na to, že něco začíná být v pořádku upozorní pálčivá bolest. Se záněty středního ucha je to tak, že čím dříve se to podchytí, tím méně to bude bolet. 

Pijte mléko? Nepijte mléko? U každého je to jinak.

20.3.2017

Po desetiletí nás rodiče a prarodiče krmí mlékem a mají z toho dobrý pocit. Mléko přispívá ke správnému vývoji, posiluje kosti a zuby, je zdrojem vápníku, sotva se najde domácnost, kde mléko nepatří ke stabilním položkám na nákupním seznamu. V průběhu posledních let se ovšem stále častěji dostávají na povrch i zprávy, příběhy a kazuistiky, které jsou s univerzálním zdravotním přínosem kravského mléka pro všechny lidi na planetě poněkud v rozporu.

Na stůl? Nebo do popelnice? I.

27.1.2017

Časopisy i internet jsou plné moudrých doporučení, co by se mělo jíst a co ne. Hitparády funkčních potravin 21. století se nás snaží přesvědčit o tom, že pokud okamžitě a hned celý jejich unikátní seznam nezařadíme do naší každodenní stravy, náš život nebude v pořádku, předčasně zestárneme, umřeme v bolestech a celkově bude kvalita našeho pinožení na úrovni středověku.

Na stůl? Nebo do popelnice? II.

30.1.2017

Není všechno zlato, co je bio, organické, lokální, drahé, funkční, zázračné...Vítejte ve druhém díle otevírání očí a uvedení některých skutečností na pravou míru.

Detox? Lákavé podstoupit, ale ne za každou cenu

17.1.2017

Jestliže z jakéhokoli důvodu dospějete do stádia, že nutně potřebujete detoxikovat svůj organismus, čtěte dál. Možná není vše tak idylické, jak uvádějí čerstvě detoxikované postavičky v reklamách na různé detoxikační postupy. Možná je potřeba mnohem víc dbát na průběh, než na výsledek. A možná je podstatné si o procesu detoxikace leccos přečíst.

Dlouhý život pro vaši pračku? Ne. Pro vás!

16.1.2017

Zdálo by se, že odpověď na otázku Jak žít déle šťastný a zdravý? by šla vyvážit zlatem, ale není to tak. Odpověď je tak jednoduchá, že i kdybychom ji sem nenapsali, vymyslíte ji z fleku sami. Vsadíte se? •

 

Uvolněte se, prosím!

21.1.2017

Jak předcházet předčasnému vzniku vrásek a jak již neprohlubovat ty, které už máme? Jde to, bez drahé kosmetiky, bez invazivních chirurgických zásahů. Jde to – pouhou silou myšlenky!

Normální a nenormální tělesný pach. Co nám signalizuje?

20.1.2017

Jestliže jste právě vyložili pět kubíků dřeva nebo vyběhli Sněžku na jeden zátah či dojedli utopence s cibulí a zapili je pivem, asi úplně nevoníte. Není to ovšem nic nepřirozeného a rychlou nápravu by měla sjednat důkladná sprcha, případně zubní hygiena.

Co nevidět se musí na oční

5.11.2016

I když nemáte žádné subjektivní potíže se zrakem, nemusí to ještě znamenat, že není dost důvodů na preventivní prohlídky u očaře. Studie uveřejněná v magazínu Optometry and Vision Science tvrdí, že až 58 % lidí, kteří se dostavili na preventivní prohlídku, odešlo s nějakým nálezem. I přesto, že ve většině těchto případů to nebyla žádná závažná diagnóza, chodit po světě s prošlým doporučením k očaři se nevyplatí.