Váš miláček je v tom?

Váš miláček je v tom?

Pak vám určitě přijde vhod pár faktů, které potřebujete vědět o těhotných ženách. Zvláště, když je ta těhotná žena vaší ženou.

 

1. Když má hlad, nakrmte ji

 

Nemá smysl rozebírat kolik, kdy, proč a proč zas. Je to jen devět měsíců a veřte, že je to téžké. Někdy je to dokonce nesnesitelně těžké.

 

2. Když ona má komplex, vy dejte kompliment

 

Kdo se dokáže s váhou slona, obratností lenochoda a sexeppealem hrocha cítit jako požehnaná víla Amálka, krásná, vnadná a éterická, toho upřímně obdivujeme. Normální ženy mají komplexy a na vás je, aby se z nich nezbláznily.

 

3. Když má dojem, že hloupne...

 

Vezměte ji do galerie, na koncert a do lázní. A tvařte se, že vám vůbec nevadí, že opět nemůže najít klíče, peněženku, brýle, kartičku pojištěnce a že zapomíná, o čem jste se bavili před deseti minutami. A že hned, jak tam dojedete chce domů nebo do kavárny na dortík. 

 

4. Ten polštář potřebuje víc, než vy

 

To si jen myslíte, že polštář je jen pod hlavu. Druhý polštář patří pod nohy, za záda, mezi kolena... Druhý – čili váš. Proště si vezměte jiný a nepátrejte proč.

 

5. Je těhotná, není rozbitá

 

Ano, opatrně, ale ne jako s porcelánovou panenkou. Všechno má své meze, i opatrnost v těhotenství. Ať se z toho nestane úzkostlivá přeopatrnost.

 

6. Manželství je o kompromisech...

 

A je taky o společných rozhodnutích. Ale tak, jako vám ona nemluví do toho, jakou návnadu napíchnete na háček, nechte konečné rozhodnutí o tom, jaký se koupí kočárek, že se pokoj vymaluje na sytě lososovou nebo že bez epidurálu ani ránu na ní.

 

7. Není líná. Je unavená.

 

No prostě se jí nechce. No a? Nechte jí být. Nebo zůstaňte s ní.

 

8. Není tlustá. Je těhotná.

 

Nelíbí se vám, jak ji rostou tělesné partie, o kterých jste předtím téměř nevěděli? No dobře, no. A vy? Vy jste v top super kondici a nemáte ani kilo navíc?

 

9. Není nesnesitelná. Je tě-hot-ná!!!!!!!!!!!!!!

 

Je vystavená nevyzpytatelnému řádění hormonálního koktejlu. Ona to ví, vy to víte, všichni to vědí. Ale nikdo nebude vyvracet oči, dělat poznámky ani utíkat příliš často za kamarády do hospody. Ona před tím neuteče, tak to taky nedělejte.

 

10. Ano, masáž. Ano, opět masáž.

 

Nohy, záda, šíje, zápěstí, kotníky, nebo jen obyčejné hlazení po vlasech. Bolí, tlačí, překáží. Dokážete ji ulevit? Tak na co čekáte! Ulevujte!

 

11. Bojí se. Kdo by se nebál.

 

Časté nebo na váš vkus možná zbytečně časté návštěvy různých gyn- nejsou hypochondrie. Lepší zbytečně, než pozdě. Bojí se. Kdo by se nebál. Někdy se bojí méně, někdy vice, někdy kvůli tomu nemůže spát. Bojí se všeho. Buďte chlap a: vyslyšte ji. Nekrmte ji falešnými klišé. Mluvte k věci. A když je to potřeba, mlčte k věci. Ono se to jednou porodí, nebojte se!

 

 

Mgr. Xénia Paličková Křižová

Zpět na přehled